TR EN
KAĞITHANE
BÜTÜN YOLLAR KAĞITHANE'YE ÇIKAR

Burada, her yere yakınsınız.

Son dönemlerde konumuyla dikkat çeken Kâğıthane, şehrin ana arterlerinin buluşma noktasında yer alan gelişime ve dönüşüme açık bir bölge.

Kâğıthane, Levent–Maslak Hattı’nın hemen doğusunda, İstanbul’un iki önemli ulaşım aksı olan E-5 ile E-6 (TEM) arasında bulunuyor. Bu avantajlı lokasyonuyla Kağıthane yeni bir merkezi iş alanı olarak kayda değer bir potansiyele sahip. Silahtarağa-Cendere yolu, Cendere-Hasdal yolu ve Hasdal Kavşağı geniş ana arterlerin başında geliyor .

7 Tepe / 7 Tünel projesi kapsamında açılan Kağıthane-Piyalepaşa-Dolmabahçe tünelleri kesintisiz ulaşımı sağlıyor.

Projesi ve ihalesi tamamlanmış olan 24,5 km uzunluğundaki Kabataş-Mahmutbey raylı sistemi ise Kabataş’tan başlayarak Beşiktaş, Şişli, Mecidiyeköy, Kâğıthane ve Tekstilkent’e kadar uzanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü ulaşım projeleri bölgenin cazibesini artırıyor, semtteki dönüşümün altyapısını güçlendiriyor.

DÖNÜŞÜM

Şehrin Kalbinde Bir Kavşak Noktası.
Kâğıthane iş ve ticaret merkezlerine yakın önemli bir kavşak noktası. Ancak Kâğıthane Deresi, uzun yıllar boyunca imalathaneler, depolar ve fabrikalarla çevrelendi. Bir sanayi bölgesi haline gelerek cazibesini yitiren semt şimdi eski günlerine kavuşuyor.

Yeni imar çalışmalarıyla, burada bulunan fabrikaların, imalathanelerin ve depoların bölgeden kaldırılması planlanıyor. Levent’e birkaç kilometre uzaklıkta yer alan semt İstanbul’un yeni ticaret, kültür ve fuar merkezine dönüşüyor.

Kâğıthane bir başka heyecan verici projeyle daha şekilleniyor. Kâğıthane Deresi’ne İstanbul Boğazı’ndan su akışının sağlanarak dere suyunun sürekli temiz kalması ve Kağıthane Vadisi’nin eski yeşil günlerine kavuşması öngörülüyor.