TR EN
LEED
İÇERİDE ÇEVREYE SAYGI VAR

Kâğıthane OfisPark, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen LEED Altın (Leadership in Energy and Environmental Design) sertifikasına sahiptir. Proje, Kağıthane bölgesinde ilk LEED sertifikalı ofis projesi olarak sektöre öncülük ediyor.

LEED kriterleri, inşaat faaliyetlerin çevreyi kirletmesini engellemek için gerekli önlemlerin alınmasından, kullanıcının iç yaşam kalitesinin ve konfor düzeyinin sağlanması, enerji tasarrufu, yerel ve nitelikli malzeme seçimi ve tüm kaynakların verimli ve efektif kullanımına kadar her türlü yaşam, kullanım ve işletim standardını kapsıyor.

LEED standartlarının uygulandığı Kâğıthane OfisPark’ta inşaat aşamasında başlayan titiz seçimler, son kullanıcıya avantaj olarak geri dönüyor. Böylece hem yatırımcıya hem de işletmeciye kaynakları verimli kullanma imkânı veriyor ve işletme maliyetlerinde %15-20 tasarruf sağlanıyor.

Projede LEED kapsamında; arazinin yeniden kullanımı, günışığından maksimum faydalanma, bina kabuğunda yüksek yalıtım değerlerinin sağlanması, geri dönüştürülebilir malzeme kullanımı, iç mekan yaşam kalitesini artırmaya yönelik malzeme kullanımı, su ve enerji tüketiminde optimizasyon sağlayan verimli mühendislik sistemlerinin kullanımı kriterleri uygulanıyor. Bu kriterler, OfisPark’ın son kullanıcılarına daha sağlıklı bir yaşam alanı vaad ediyor.